HRP Sac Nedir ?

HRP Sac Nedir ?

Günlük hayatımızda kullanılan ürünler bize gelene kadar pek çok aşamadan geçmekte ve üretim aşamasında kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli olursa, ürünün de uzun ömürlülüğünden elbette o kadar çok bahsedebilmek mümkün olmaktadır. HRP sac türü de bunlardan biri olarak bugün kullandığımız pek çok üründe bulunmaktadır. Firmamızın bu malzemenin üretimi ile ilgili bilgilendirmelerini yazımızda bulabilirsiniz. 
Sanayi alanında kullanılan ürünlerden biri de sac malzemesidir. Üretimin yüzlerce kısmında kullanılan bu malzemenin kalitesi, üretimi yapılan ürünlerin kalitesinde belirleyici unsur olmaktadır. HRP 6222, kaliteli sac sıcak olarak haddelenmiş çelik ürün olarak hemen hemen her sektörde yer almaktadır. Soğuk şekillendirme için uygun olmakla beraber, bu özelliğiyle pek çok sanayi alanında kullanılmaktadır.
Sektörler arasında da en çok ihtiyaç duyulan malzeme olarak ilk sıralarda yer almaktadır. 
Kaliteli HRP 6222 sac alım işlemlerinde firmamızdan destek alarak malzeme temin ederek kısa sürede ve kolayca ürüne sahip olabilirsiniz. Oldukça dayanıklı malzeme olmalarından dolayı beyaz eşya üretiminde fazlaca talep görmektedir. İnşaat sektörünün de vazgeçilmezi olarak kullanılmaktadır. HRP 6222 sac özellikleri söz konusu olduğunda, yüksek darbe ve baskılara oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Eşdeğerleri arasında daha fazla ön plana çıkmasının nedeni de yüzeyinin temizlenmiş olması diyebiliriz. Sıcak haddeleme yapıldıktan sonra yüzeyi hidrolik asitle temizlenir ve soğuk haddeleme ile sabitleme yapılmaktadır. Bu kaliteyi ve yüzeyi sabitleyen en önemli özelliklerin başında gelmektedir. En önemli özelliklerinden biri de elbette ilk günkü görüntüsünü ve malzeme kalitesini rahatlıkla koruması denilebilir. Mutfak eşyalarının yapımında oldukça fazla kullanılması da sağlıklı bir tercih olduğunu göstermektedir.  
Aslında kullandığımız ürünler içinde en fazla kaliteyi belirleyen ana malzemelerden biri HRP sac türü olması, firmaların HRP üretiminde tüm aşamalarda kaliteli üretim yapmasıdır. Kaliteleri de değişim gösterdiği için gereken tüm işlemler uygulanmalıdır. Bu sac türü kaynak tutma seviyeleriyle de ön plana çıkmaktadır. HRP saca uygulanan kaynaklar uzun süre bozulmadan kullanıldığı için revaçtadır.  

 

HRP Sac Sertliği  


Kalınlığı yanında bir de önemli konu HRP ölçüleriyle birlikte ayarlanabilir olan bir diğer özelliği de sertliği denilebilir. Firma olarak size üstün bir hizmet sunma hedefindeyken, ağırlık ve ebatları gibi HRP sac sertliği kullanım alanına ve işlevine göre farklılaşmaktadır.  
HRP Sac Teknik Özellikleri
Muadil olarak tercih edilen sac malzemelerden ayıran HRP sac teknik özellikleri, dayanıklılığı sayesinde hemen korozyona uğramaması olarak bilinmektedir. Dış etkenlerden kolaylıkla zarar görmeyen, güvenli ürünler üretilmesi için tercih edilen sac türü budur. 
HRP Sac Kullanımının Avantajları 
HRP sac kullanımında avantajların çok olması, kullanımının daha da yaygınlaşması konusunda etkilidir. HRP sac kullanımının avantajları konusunda bilgi sahibi olmak istediğimizde, yüksek dayanıklılığının yanında kolay kaynak yapılması ve şekil alması daha tercih edilir halde olmasına neden olmaktadır. Kullanımının oldukça kolay olması da bir avantaj sağlarken, düşük maliyetliliği de piyasa da iyi bir seçenek olmasında önemlidir. Farklı ölçülerde üretim yapılırken, kullanım şekli ve alanına göre ürün seçimi yapılabilmektedir. 


HRP Sac Fiyatları 


HRP sac demir çelik sektöründe üretilen ve kullanım alanı oldukça geniş bir malzeme olması taleplerin de yoğun olmasına neden olmaktadır. Özel sipariş ya da müşteri talebine göre üretilen bu sac türü, talebe göre en uygun teklif ve güncel fiyat listesiyle ücretlendirilmektedir. 
Uygun fiyat aralıklarının olması, her geçen gün daha fazla kullanılmasında oldukça önemli bir etkendir. Her ölçüye göre fiyatlandırılması da değişkenlik göstermektedir. HRP sac fiyatları ile ilgili firmamızla iletişim geçerek güncel fiyat listemiz hakkında bilgi alabilirsiniz. 


HRP Sac Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
HRP sac alırken mutlaka firmanın bu konuda deneyimi ve referansları oldukça önemlidir. HRP sac alırken dikkat edilmesi gerekenler denildiğinde oluşturulacak üründeki teknik özellikler, maruz kalabileceği şartlar, istenilen ölçülerin net şekilde verilmesi oldukça önemli bir konu olarak göz ardı edilmemelidir. 
 Bunun yanında bulunacağı konumlar, hava durumunda yaşanabilecek olumsuzluklar ve diğer etkenler de bu konuda yaşanabilecek pek çok sorunun önüne geçmektedir. Firma olarak tüm bu detayları göz önünde bulundurularak, böyle zorlu ve belli bir uzmanlık isteyen alanda referanslarımızı takip etmeniz, gönül rahatlığıyla bizi tercih etmenizde önemli rol oynayacaktır.  

 

HRP sac kullanım alanları oldukça geniştir. Üretilen malzemeler rulo şekli boyunca homojen özelliğini yitirmemektedir. Yüzeylerin düzgünlüğü, kalınlığı, genişliği beklentileri maksimum seviyede karşılayabilecek şekildedir. Genel itibariyle uygulama alanları, otomotiv, mutfak eşyaları, dayanıklı ev aletleri, radyatör ve havalandırma imalatlarında yer almaktadır. Dayanıklılık, doygunluk ve esneklik istendiği uygulamalarda bu sac türü kullanılmaktadır. Ürünün satışı, ister rulo ister levha şeklindedir. Hassas yüzey kalite beklentisi bu sac türünde bulunmamaktadır. Makinelerin imalat sektöründe HRP kullanımı ekonomik açıdan oldukça avantajlıdır. Üreticinin tercihi de özellikle bu yüzden yüzeyi asitle temizlenen ürünlerden yanadır diyebiliriz.

HRP üretim aşamaları aslında teknik anlamda birden çok işlemi de beraberinde getirmektedir. Sıcak haddeleme işlemi bittikten sonra çeşitli ebat, kalite ve şekil halinde üretilmektedir. Bunlar arasında seçim yapmak gerektiğinde, kullanım alanına göre doğru bir seçim yapmak mümkün olmaktadır. Sıcak haddeleme işlemi, kristal bir hale gelene kadar belli bir sıcaklık derecesine getirilen sacların silindirden geçirilmesiyle birlikte, sac şeklini alması ile sona ermektedir. Ürünle ilgili dizayn detayları da müşterinin isteği doğrultusunda yapılmaktadır. Değişik kalınlıklarda ve şeritler halinde kesilen HRP saclar, firmayla müşterinin ortak düşüncesiyle birlikte tasarlanmakta ve buna göre birlikte karar verildikten sonra üretime geçilmektedir. Ürün teslimatı yapılmadan son kontroller tamamlanır ve müşteriye bu şekilde teslim edilir. Üretimlerimiz firmamız tarafından eksiksiz üretim sahası sisteminde tamamlanmaktadır.

Özellikle inşaat sektöründe iki tip sac türünün kullanıldığını biliyoruz. Bunlardan biri HRP diğeri ide DKP sac türü olarak bulunmaktadır. Sıcak haddeleme yapılan çelik, belirli işlemler sonrasında DKP sac haline gelmektedir. Birbirleriyle çok karıştırılan bu sac türleri arasında belirgin farklar vardır. HRP ve DKP sac farkı denildiğinde birden fazla seçenek sıralamak mümkündür. DKP, HRP arasındaki fark olarak kullanım alanları da dahil olabilmektedir. Bunun yanında, HRP sac çeşidinin hem sıcak hem de soğuk haddelemeden geçmesi ve bu şekilde üretilmesi söz konusudur. Şekil itibariyle hem rulo hem de düz olması da bu işlemler sayesinde olmakla birlikte, fiyat farkının da oluşmasını beraberinde getirmektedir. Kalite ve özellik açısından daha yüksek özelliklere sahip DKP, HRP sac türünden daha yüksek maliyetlidir. Dayanıklılık açısından DKP, diğerine göre daha dayanıklı yapıya sahiptir. DKP ağır endüstri koşullarına daha dayanıklı gözükse de, HRP sac çeşidi de sektörde oldukça etkili kullanılan bir malzemedir. Bununla birlikte DKP, HRP saca göre duruma göre daha fazla tercih edilmektedir.

HRP sac türünün bükülmeye ve yüksek soğuk derecelerine de dayanıklı olduğu bilinmektedir. HRP sac kalınlıkları genel itibariyle 0,20 mm ve 2 mm arasında değişiklik göstermektedir. Firmamız tarafından sizden gelen talepler doğrultusunda rulo ya da sac şeklinde kesim yapmaktayız. Sac ölçüleri isteğe göre ayarlanabilmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda ürün seçimi yapıldığında, sac malzemesinin dayanıklılık ve statik değerleri göz önüne alınarak en uygun mm kalınlığı tercih edilmelidir. Değişik kalınlıklarda üretilmektedir. HRP sac ölçüleri göz önüne alındığında, belirli standart ölçüler mevcuttur. Temizleme aşaması sona erdikten ve haddeleme işlemine hazır hale getirdikten sonra kalınlığında ve ölçüsünde herhangi bir değişiklik oluşmaz. Kesimi de belli standartlara göre yapılmaktadır.